הסעות אוטובוסים לכל הארץ

 הסעות במרכז הארץ

אחת הבעיות המוכרות עמה מתמודדים לא מעט אנשים היא עומס התנועה בדרך לעבודה וממנה. הבעיה הזו מחמירה מדי שנה, משום שרבים מעדיפים להשתמש ברכבם הפרטי במקום בתחבורה ציבורית, ומספר הרכבים על כבישי המדינה רק הולך וגדל.

הבעיה באה לידי ביטוי באופן החמור ביותר באזור מרכז הארץ ובאזורים שונים סביב העיר תל אביב. בהמשך לכך לא רק נהגי הרכבים הפרטיים מבלים שעות רבות מדי יום בפקקי התנועה. גם נהגי התחבורה הציבורית, הנוהגים בקווים בין עירוניים, נהגי חברות הסעות במרכז הארץ ונהגי מוניות, מתמודדים עם אותה הבעיה, כחלק משגרת יום העבודה שלהם.

 

בהמשך לכך, הנדסת תנועה הפכה לאחד התחומים המובילים והמתפתחים ביותר בשנים האחרונות. מטרת העוסקים בתחום היא לפתח פתרונות, שישיגו תנועה בטוחה ויעילה של אנשים וסחורות בדרכים. הנדסת תנועה מתמקדת בעיקר במחקר, שבסופו פיתוח טכניקות שיאפשרו זרימת תנועה בטוחה ויעילה, כגון גיאומטריית דרכים, שבילים להולכי רגל ולרוכבי אופניים, שלטי תנועה, רמזורים, שטח פני הדרך, ומעברי חצייה. בשנים האחרונות פותחו מספר פתרונות, מבוססי מחקר הנדסת תנועה, שצפויים להביא להקמה של דרכים ומערכות תחבורה חדשות, בדגש על פונקציונאליות, ולשיפור וייעול של התשתיות הקיימות. פרויקט הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב, למשל, הוא אחד מהפתרונות האמורים. הצפי הוא שרבים יעברו להשתמש בקווי הרכבת הקלה ובכך תיווצר הקלה בפקקי התנועה בשעות העומס. פרויקט הרכבת הקלה, בשילוב עם מערכות תחבורה קיימות וחדשות אחרות, יפעלו להשיג את אותה המטרה כחלק ממערך כולל של ההסעות במרכז הארץ. ​

053-7933-265

הסעות בירושלים ובכל רחבי הארץ